Kaip jau minėjome, mums ypač smagu, jog galėjome prisidėti prie nuostabaus, išskirtinio Klaipėdos viešbučio Michaelson boutique hotel Klaipėda puošimo! Tai yra tikrai išskirtinis viešbutis su unikalia miesto istorija ir dvasia. Viešbučio foje galėsite nuolat mėgautis PUOKŠTĖS merkiamų gyvų gėlių kompozicijomis!
Viešbutyje matyti išlikusios medinės sijos, kurioms naudota anuomet labai populiari pušų mediena, puikiai išsilaikiusi iki šių dienų. Kai kurias sijas teko nupjauti, tačiau jos tęsia gyvenimą: iš jų pagaminti originalūs viešbučio vonios baldai. Restauruotos mūrinės pastato sienos leidžia grožėtis autentiškomis užpraeito amžiaus raudonomis plytomis. Vis tik svarbiausia idėja – ne atkurti ar imituoti senovę, o aiškiai atskirti, kas yra sena, kas – nauja. Tad senųjų grindų fragmentai aiškiai atskirti nuo naujos dangos, o restauruotos medinės konstrukcijos skiriasi nuo naujų pastato elementų.
Rekonstrukcijos sprendimus diktavo unikali statinio istorija, tačiau atkuriant autentiką buvo nuolat galvojama apie šiandienos žmogaus poreikius. Visi viešbučio kambariai turi atskirą rekuperacinę sistemą, norint išvengti puikiai per sijas sklindančio garso, įrengta papildoma garso izoliacija tarp aukštų. Naują pastato koncepciją ir modernumo, švaros, grynumo pojūtį atskleidžia vidaus apdailos medžiagos, nebūdingos praeičiai: stiklas, akmuo, geležis, plienas.
Grindų, laiptų bei sienų apdailai daug kur naudotas beolos granitas, atkeliavęs iš Italijos Domodosolos slėnio. Šis retos rūšies akmuo, randamas tik konkrečiame regione, išsiskiria ažūriniu baltų gyslų raštu ir vietomis išryškėjančiais rūdžių fragmentais. Daugeliui interjero detalių panaudoti geležies ir nerūdijančiojo plieno elementai, rodantys simbolinį ryšį ne tik su pastato praeitimi – jame vyko prekyba metalo gaminiais, – bet ir su aplinka: kaimynystėje veikiančiu pasukamuoju tilteliu bei netoliese stūksančiu senojo elingo karkasu.
Registratūros ir viešbučio svečių priėmimo zonai skirti baldai pagaminti iš Venecijos polių vadinamu “bricole”, keičiamų kas 15 metų. Juos pagal specialų užsakymą pagamino Italijos baldininkai. Pats pastatas pastatytas ant medinių polių, bet jų eksponuoti neįmanoma, todėl ir gimė idėja polius „pasiskolinti“ iš Venecijos.
Viešbutyje svečius pasitiks tik natūralios medžiagos: medis, metalas, stiklas, akmuo. Kiliminė grindų danga – šimtaprocentinė vilna. Rankų darbo šviestuvai – iš garsiojo Murano stiklo. „Jei sudėtume laminatą, plastiką, tai tiesiog būtų euroremontas. Čia to nėra. Ir žmonės tai pastebi jau nuo slenksčio. Žinoma, tokias medžiagas sau gali leisti ne kiekvienas projekto plėtotojas. Tačiau dirbant su istorija, manau, tai yra privaloma“, – sako dizaino sprendimais ir jų įgyvendinimu pasirūpinusios bendrovės „Adelonas“ technikos direktorius G. Rožanskas.
© Šaltinis: http://vz.lt/fotoreportazai/2016/05/06/venecijos-sandeliai-virte-jaukumo-oaze
Kviečiame apsilankyti: https://www.facebook.com/michaelsonhotel/